Aquest lloc web utilitza cookies per recopilar informació estadística sobre la navegació dels usuaris i millorar els seus serveis amb les seves preferències, generades a partir de les seves pautes de navegació. Pots canviar la configuració o obtenir més informació a la nostra Política de cookies.

Blog

Tots els nostres alumnes de socorrisme troben feina quan acaben la formació

Tots els nostres alumnes de socorrisme troben feina quan acaben la formació

La demanda de socorristes és molt elevada, però, segons la nova legislació, només els que disposen de formació reglada poden optar a les ofertes de treball. Per aquest motiu, tots els nostres alumnes que han realitzat algunes de les nostres formacions en socorrisme estan actualment ja treballant.

El treball de socorrista implica atenció i prevenció d’accidents que pots fer en entorns diferents, tant en l’àmbit públic com privat, ja siguin empreses grans, mitjanes o petites, patronats esportius, entitats esportives municipals, federacions esportives, centres educatius, centres d’activitat aquàtica, empreses de serveis d’activitats extraescolars, cases de colònies, empreses turístiques (hotels, càmpings, albergs, balnearis…) empreses de serveis esportius, comunitats de veïns, empreses de manteniment d’infraestructures i/o gestió esportiva, clubs esportius, recreatius i de oci, gimnasos, etc.

Calen diferents nivells d’estudis en funció de les tasques concretes, dins de l’àmbit dels estudis de les activitats físiques i de l’esport. Aquests estudis formen part dels ensenyaments esportius de règim especial. Poden ser de nivell mitjà o de nivell superior. Cada nivell capacita per una sèrie de tasques concretes.

A Dinàmics iniciem el proper 5 de març la formació per obtenir el Certificat de Professionalitat de Socorrisme en instal·lacions aquàtiques que capacitat per treballar de socorrista en piscines i parcs aquàtics.

Si voleu més informació o realitzar una pre-inscripció entreu aquí: http://www.dinamics.coop/socorrisme-en-installacions-aquatiques-0

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà.

Articles Relacionats